רופא אף אוזן גרון לנחירות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רופא אף אוזן גרון לנחירותנחירות הן רעש חזק של נשיפות ונשימות, המגיע מהאף או הגרון ונגרם כתוצאה מרעידות העוברות דרך הגרון, בסיס הלשון ודרך האף. המצב נגרם כתוצאה מרקמה עודפת או רפיון באזור הגרון שנרגע במהלך השינה, או שהוא נגרם כתוצאה מחסימה מכאנית של האף או הגרון. כשהרקמות בגרון נרגעות בלילה במהלך השינה והאוויר נחסם, נוצר הדהוד הגורם לרעש הנחירות.

זהו מצב נפוץ ביותר, המתרחש בקרב רוב האנשים הבוגרים ובקרב כתשעים אחוזים מהמבוגרים. למעשה, כל אדם עשוי לנחור בשלב מסוים בחיים, כתוצאה מבעיה רפואית, נפשית או תנוחת שינה שגויה.

נחירות נפוצות יותר בקרב גברים מאשר בקרב נשים, וחמישים אחוזים מהגברים מושפעים מנחירות לעומת כ-25% מהנשים. מצב זה בולט יותר בקרב אנשים הסובלים מעודף משקל, אנשים ששותים הרבה אלכוהול או נוטלים תרופות הרגעה. נחירות בולטות אף בקרב חולי אלרגיות או הסובלים מחסימות באף.

חשיבות ההתייעצות עם רופא אף אוזן גרון

כל אדם הסובל מבעיה משמעותית במהלך הלילה, הנובעת מהנחירות, זקוק להתייעצות עם רופא אף אוזן גרון. הבעיות כוללות שינה משובשת, הפרעה לשותף או השותפה לשינה, ודאגה מפני השלכות בריאותיות של הנחירות. לעיתים משפיעות הנחירות על תחושת ישנוניות במהלך היום וקושי על שמירת רמות האנרגיה, הירדמות במהלך העבודה, או מצב מסוכן של הירדמות במהלך נהיגה.

הרופא קובע את הטיפול לנחירות בהתאם לנוכחות תסמיני דום נשימה בשינה, לשם השגת שינוי משמעותי. מטופלים הסובלים מנחירות עיקריות, כלומר, ללא מרכיב דום נשימה בשינה, מטופלים באמצעות תרופות ללא מרשם העובדות מצוין.

טיפולים רפואיים להפחתת או מניעת הנחירות

רופא אף אוזן גרון מאבחן את חומרת תסמיני הנחירות והשפעתן, ואם הוא מאבחן השפעה חמורה על הבריאות, הוא קובע הליכים לשיפור הנחירות. צורה אחרת של דום נשימה שאינה חסימתית, אך מגיעה מהמוח, בתהליך בו אותות אל הריאות נקטעים ונוצר מצב של הפסקת נשימה, לא בשל מכשול באף אלא בשל העדר אות למוח, הרופא קובע טיפולים רפואיים ותרופות ממריצות רגון ריטלין, המשמשות להגברת רמת העוררות במוח, כך שהמטופל יוכל לנשום באופן חופשי וקבוע, היות ותרופות אלו גורמות למוח לחשוב שהגוף ער.

כשהרופא מאבחן דום נשימה חסימתי בשינה, המבוסס על המיקום האנטומי של החסימה, הוא קובע טיפולים כירורגיים. סטיות במחיצת האף מטופלות בהליך ספטופלסטי. אנשים עם שקדים או פוליפים מוגדלים מטופלים בהליכים להסרתם או בהליך adenoidectomhy.

מספר שיטות בסיסיות כגון קובלאטיון, מכווצות את הרקמות בבסיס הלשון. הליכים נוספים מטפלים בהנעת עצמות הלסת קדימה על מנת להגביר את המרחב האווירי בחלק האחורי של הגרון, במונחי נשימה.

במצב של עודף משקל, רופא אף אוזן גרון ממליץ על תכנית תזונה לשיפור הנחירות באמצעות ירידה במשקל. אם המטופל שותה אלכוהול, הוא מקבל המלצה להימנעות מצריכתו, במיוחד בלילה, לשם הפחתת הנחירות.

מעבדת שינה – בדיקת דפוסי השינה במעבדת שינה היא בדיקה המשמשת לסייע לרופא אף אוזן גרון לאשר את האבחנה הראשונית. בדיקה זו מודדת את הזמנים במהלך השינה, שבהם רמות החמצן בדם נופלות מתחת לנורמה. בהתאם לממצאים, יכול הרופא לקבוע את שיטת הטיפול המתאימה ביותר.

אבחון באנדוסקופיה – הליך זה מיועד לאנשים שאינם סובלים מהשלכות משמעותיות של הנחירות, וזקוקים לטיפולים אחרים. שיטת אבחון באמצעות אנדוסקופיה מבוצעת על ידי מנתח אף אוזן גרון, לשם זיהוי הגורם האנטומי לנחירות. עם קביעת הגורם, יכול הרופא לקבוע אם קיים צורך בניתוח או בטיפול שאינו כירורגי חלופי, כגון סד אוראלי להרכבה במהלך השינה.

עם התאמת הטיפול הנכון, ניתן להשיג תוצאות מצוינות בהפחתת הנחירות והשגת שיפור באיכות השינה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן