צינון קיץ – למה זה קורה, האם חולף מהר יותר מאשר צינון בחורף, וכיצד ניתן לטפל?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

שיעול טורדני - טיפים איך להתמודדל והקלה לשיעול טורדני

כולנו מכירים את זה. עברנו את החורף. נדמה לנו שהשארנו מאחור את כאבי הגרון, את האף הדולף המגורה והאדום, את החום והצמרמורת. ואז, כשיש שמש בחוץ והשמיים כחולים וחם, פתאום זה שוב תוקף אותנו. צינון הקיץ מעצבן לא פחות ולפעמים אפילו יותר. כי מי רוצה להיות חולה במקום ללכת לים או לצאת לגלידה? הצטרפו אלנו ותבינו למה בעצם צינון הקיץ קורה. בתוך כמה זמן הוא חולף. מה צריך לעשות כדי לטפל. ואחת ולתמיד – האם המזגן אשם בכל הצרות הללו או שאולי הבעיה טמונה במקום אחר.

מהו הגורם לצינון הקיץ?

בחורף, נדמה לנו שאנו חולים בגלל הקור. להורים נדמה לפעמים שאם ידאגו שהילדים יתלבשו חם, הם לא יצטננו ולא יתקררו. אבל עובדה היא שגם מי שלובש סוודר צעיף ומעיל מצטנן. וכפי שאמרנו, צינון הקיץ גם הוא צרה צרורה וברור כי הטמפרטורות בחוץ הן ההפך הגמור מקרירות נעימה.צינון קיץ - למה זה קורה, האם חולף מהר יותר מאשר צינון בחורף, וכיצד ניתן לטפל?

מה שגורם לצינון ולהתקררות, גם בקיץ וגם בחורף, אלה הם לא פחות ולא יותר הווירוסים. הם נישאים באוויר ונמצאים בכל מקום ועוברים בקלות מאחד לשני, בעיטוש, בשיעול, לפעמים במגע. אמנם המחקר מגלה כי בדרך כלל בקיץ מסתובבים באוויר וירוסים אחרים מאשר בחורף, אבל העובדה בעינה נשארת. צינון קיץ תוקף אותנו כשאנחנו נדבקים בווירוס, זה הכל.

אז רגע, המזגן לא אשם?

קל מאוד להאשים את המזגן בכך שאנו מצטננים בקיץ. זה נראה לנו הגיוני, זה נכון במידה מסוימת אבל לא באופן שבו מקובל להניח. לא קור המזגן גורם לנו לצינון בקיץ. מה שתורם לכך, מלבד הווירוסים, זו העובדה שאנו משאירים את החלונות סגורים כדי "לעזור" למזגן לקרר. כאשר אין סירקולציה ואין כניסה של אוויר צח, אנו בעצם נושמים אוויר שבו שוחים להם יותר וירוסים. כלומר, הסיכוי שלנו לפתח עד מהרה את תסמיני הצינון הולך ועולה.

מה ניתן לעשות כדי להפחית את הסיכוי לחלות?

הדרך הכי טובה להפחית את הסיכוי לחלות ולהצטנן בקיץ היא פשוט לדאוג לאוורר את המשרד ואת הבית. ככל שיש יותר אנשים בסביבה, כך חשוב ביותר לאוורר את האזור. לפתוח חלונות ולאפשר כניסה של אוויר צח. ואם מי שחולה יישאר לנוח בבית, כולנו בעצם נחלה פחות. שימו לב, חשוב מאוד לנקות את הפילטרים של המזגן לעיתים קרובות. לא זה אמנם מה שגורם לצינון אבל פילטר מלוכלך מעודד התפתחות תופעות אלרגיות. חלק מהתופעות, אגב, די דומות לצינון.

האם צינון קיץ דורש טיפול?

מכיוון שמה שאשם במרבית צינוני הקיץ אלה הם הווירוסים, אין בעצם תרופה שיכולה להביא לריפוי. התרופה הכי טובה היא בעצם להניח לגוף ולמערכת החיסון לעשות את שלו. אפשר להקל על תסמינים שונים באמצעות מנוחה וטובה תרופה נגד כאבי גרון או הקלה על גודש באף. אם החום עולה, אפשר לקחת משהו להורדת חום. מומלץ במיוחד לצאת החוצה, לא להישאר בבית כל היום, ספונים במיטה. אוויר צח מאוד מקל.

ללא ספק, ישנם מאכלים מחזקים ויש תבלינים שמעודדים חימום הגוף והפרשת זיעה. תה עם לימון, מרק עוף, שום ודבש, ויש עוד לא מעט תרופות סבתא בדוקות שיכולות לעזור. כדאי לצרוך פירות שמכילים וויטמין סי ואפשר להיעזר גם בתוספי תזונה. אך הדבר החשוב לא פחות, סבלנות. בסופו של דבר, כמה ימים והכל עובר. אפשר לחזור לשגרה ולשוב לבלות בים. אבל אם רואים שיותר משבוע חלף ואין הקלה, לא לוקחים סיכונים. פונים לרופא, ושואלים בעצתו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן