טיפול חדשני בצרידות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

טיפול חדשני בצרידותהרפואה המודרנית מציעה כיום מגוון רחב של טיפולים חדשניים ויעילים, המסייעים בהתמודדות עם בעיות בריאות שונות ועוזרים לרבים, הסובלים מקשיים המשפיעים על אורך חייהם וגורמים, פעמים רבות, סבל רב.

אחד הפיתוחים של העת האחרונה עוזר לטפל במקרים של צרידות, העשויה להופיע בכל גיל, הן אצל גברים והן אצל נשים.

צרידות שאיננה חולפת – מה עושים

צרידות היא תופעה שכיחה מאד וכזו המופיעה בעוצמות שונות. היא עשויה להשפיע באופן משמעותי על איכות חיינו וגם לגרום לחוסר תחושת נוחות ואפילו לכאב. במקרים של צרידות רבה, אנו נוהגים לפנות לרופא אף אוזן גרון כדי לבדוק את מקור הצרידות ולקבל מענה מתאים. כשמדובר בצרידות הנמשכת מספר שבועות, חודשים או אפילו שנים, ישנו פתרון חדשני, העוזר לפתור את הבעיה ולהעלים את הצרידות לחלוטין. לאחר פנייה לרופא אף אוזן גרון ובחינת מקור הצרידות ומידת עוצמתה ניתן לבחור באפשרות זו, שכמעט ואיננה מוכרת (בינתיים) בישראל.

כיצד זה עובד

בין אם כתוצאה מדלקות גרון חוזרות ונשנות או משימוש לא נכון במיתרי הקול, הטיפול החדשני בצרידות הוא מענה מתאים לכל מי שסובל ממנה ומוצא שטיפול אחר איננו מסייע לו בכך. הטיפול נעשה תוך כדי מפגש עם קלינאית תקשורת, המסייעת לסובל מהצרידות לנצל נכון את מיתרי הקול שלו ולהשתמש בהם כראוי.

מכיוון שרבים מהסובלים מצרידות, אינם משתמשים באופן הנכון במיתרי הקול שלהם, מלמדת אותם קלינאית התקשורת, ובמסגרת מספר מפגשים, להיות מודעים יותר ולהשתמש במיתרי הקול שלהם לצורך הפקת קול בצורה נכונה, ללא צרידות מציקה.

מטופלת צעירה, שסבלה מצרידות שלא נעלמה לאחר מספר דלקות גרון, פנתה למספר רופאים אך ללא הועיל. לאחר תקופה של 3 שבועות, הופנתה למומחית אף אוזן גרון, לד"ר טלי זמר לנדאו מהדסה עין כרם, שביצעה בה בדיקה מעמיקה וגילתה שהיא סובלת מתופעה נדירה, שבה נגרם עיוות למיתרי הקול.

הטיפול בתופעה זו, המכונה "דיספוניה פונקציונאלית", ובניגוד לתופעות אחרות, אינו נעשה באמצעות תרופות, כי אם באמצעות למידה נכונה ומודעת כיצד להשתמש במיתרי הקול. לאחר פגישתה של הצעירה עם קלינאית התקשורת, תופעת הצרידות, שנמשכה במשך מספר שבועות, נעלמה כלא היתה.

היתרונות שבטכניקת טיפול זו

הטיפול בצרידות כולל שימוש בטכניקה ייחודית וחדישה, המבצעת מניפולציה על הגרון, גורמת להרפיית ושחרור השרירים, שהיו מכווצים וצמודים זה לזה ולכן גרמו לצרידות. בשלב זה, ומכיוון שמדובר בטיפול שפחות מוכר בישראל, מטופלים רבים הסובלים מתופעה זו מופנים לרופאי אף אוזן גרון שמציעים להם פתרונות, שלא תמיד מעלימים את הבעיה, פתרונות שאינם נוגעים במקורה.

הדבר מוביל לשורה של טיפולים ותרופות מיותרות ולסבל מתמשך, כתוצאה מהצרידות. המטופלים חוזרים לביתם מיואשים ומתוסכלים וממשיכים לסבול מהצרידות תקופה ארוכה. אחד היתרונות הבולטים בטיפול הוא העובדה שמדובר בטיפול מהיר מאד וגם קל יחסית. מטופלים, שסבלו מצרידות במשך שנים רבות ואף הונחו להשתמש באנטיביוטיקה ואפילו סטרואידים שלא עזרו, זוכים להקלה עצומה ולהעלמת התופעה.

חשוב לדעת

תופעה זו, דיספוניה פונקציונאלית, מופיעה לרוב לאחר זיהום בדרכי הנשימה העליונות, לאחר דלקת במיתרי הקול, לאחר הצטננות, דלקת ריאות או אפילו לאחר משבר נפשי כלשהו, המלווה במתחים עצומים. במהלך בדיקה אצל רופא אף אוזן גרון נראים מיתרי הקול תקינים לחלוטין, ללא בצקות או שינויים.

קשה לאבחן את התופעה ולכן גם קשה להציע לה את המענה המתאים. ולכן, לסובלים מצרידות במשך תקופה העולה על 3 שבועות, מומלץ לפנות ישירות למומחה אף אוזן גרון כדי לבחון לעומק את מיתרי הקול ולבדוק האם אכן מדובר בתופעה זו, שניתנת לטיפול.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן