תרסיסי אף – יתרונות וחסרונות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

תרסיסי אף - מהם?מאחר והאף הוא מערכת פתוחה המהווה חלק אינטגרלי ממערכת הנשימה, הרי שמדובר על אחד האברים הסובלים מהשכיחות הגבוהה ביותר של מחלות בדגש על מחלות חורף. התסמינים שיכולים להופיע באף בדגש על נזלת או גודש אפי אמנם אינם מסוכנים או קטלניים, אך בהחלט יכולים לגרום לפגיעה באיכות החיים של הסובלים מהם.

נכון לכתיבת שורות אלו ישנו מגוון רחב ביותר של תרסיסי אף אותם יש לרסס ישירות לנחיריים כשבין היתר מדובר על תרסיסים להקלה על גודש, תרסיסים נגד אלרגיה, תרסיסים המכילים חיסון נגד שפעת ועוד. במאמר שלפניכם נפרט אודות כמה סוגים של מוצרים הנמכרים כתרסיס לאף.

תרסיס אף פלומיסט

פלומיסט הוא חיסון המגן מפני ארבעה זנים שונים של נגיף השפעת. התכשיר משווק על ידי אסטר הזניקה, חברת תרופות בינלאומית. החיסון נכנס לתכניות החיסונים של מספר מדינות כחיסון המועדף נגד שפעת כשבין היתר מדובר על מדינות כמו למשל קנדה ואנגליה. אחד היתרונות של החיסון החדש בא לידי ביטוי בכך שהוא משווק כתרסיס ולא בזריקה. עובדה זו מורידה את מפלס הרתיעה בקרב המתחסנים הפוטנציאליים.

בנוסף לכך, רמת היעילות שלו גבוהה בכחמישים אחוז בהשוואה לחיסון הניתן בזריקה וכפי שציינו, מדובר על חיסון המגן מפני ארבעה זנים של נגיף השפעת ולא נגד שלושה כמו בחיסון הניתן בזריקה. החיסון מתאים לבני שנתיים עד ארבעים ותשע שלא סובלים ממחלות כרוניות ומיועד למנוע הידבקות בשפעת חזירים ושפעת עונתית.

תרסיס אף סינול (SINOL)

תרסיס אף סינול הוא תרסיס מיוחד המכיל מרכיב הנקרא קפסאיצין. מרכיב זה מצוי גם בפלפל חריף והינו בעל סגולות רפואיות. בין היתר הקפסאיצין מביא להפחתת הגודש באף ולהפחתה של רגישות העצבים הסנסוריים הגורמים להפרשת חומרים המייצרים כאב ונפיחות באף. בין היתר התרסיס החדש מסייע לשמירת הלחות בסינוסים ולניקוזם.

תרסיס אף – אף טיפה

אף טיפה הוא תרסיס המיועד להקל על גודש באף שנגרם בעקבות הצטננות, קדחת השחת או אלרגיות אחרות של דרכי הנשימה העליונות וסינוסיטיס. החומר הפעיל בתכשיר נקרא אוקסימטזולין. מרכיב זה גורם לכיווץ מידי של נימי הדם בסינוסים ובאף ומפחית את הפרשת הנזלת.

תרסיס זה ניתן לרכישה ללא מרשם רופא, אך יש לעשות בו שימוש בהתאם להוראות היצרן. כך לדוגמה אין לעשות בו שימוש בילדים מתחת לגיל שש וכן יש לדווח מיד לרופא בכול מקרה של תופעת לוואי חמורה.

תופעות לוואי שמחייבות פניה לרופא הן למשל הפרעות שינה, דפיקות לב חזקות או מהירות, רעד, עצבנות או כאבי ראש.

תרסיס אף סינומרין (SINOMARIN)

סינומרין הוא תרסיס אף בעל פעולה כפולה. התרסיס למעשה מנקה את מערות האף ומביא להפחתת הגודש באף במקביל. התרסיס מכיל תמיסה של מי ים בעלת ריכוז מלחים גבוה. הריכוז של המלחים בתמיסה גורם ליציאה של מים מהאף והכנסת מלחים לתאי רירית האף וכך מביא להפחתת הגודש האופייני למגוון רחב של מחלות חורף. נכון להיום ניתן לרכוש תרסיס סינומרין המתאים לילדים ותינוקות, סינומרין למבוגרים וסינומרין באריזה משפחתית.

תרסיסי אף לנזלת אלרגית

תרסיסי אף המכילים סטרואידים הם תרסיסים שמטרתם להפחית את התגובה האלרגית באף. בין היתר מדובר על תרסיסים כמו למשל אבאמיס, פליקוסנאז, נזונקס ועוד. תרסיסים אלו ניתנים לרכישה רק באמצעות מרשם רופא.

לצד תרסיסים אלו ישנו מגוון רחב של תרסיסים המכילים חומרים אנטי אלרגיים שאינם מכילים סטרואידים, הניתנים לרכישה גם ללא מרשם רופא כמו למשל כרונאז.

היתרונות והחסרונות של תרסיסי האף

היתרון המרכזי של תרסיסי האף השונים בא לידי ביטוי בעובדה שמדובר על תכשירים בעלי השפעה מקומית בלבד. הודות לכך, התכשירים לא גורמים לתגובה מערכתית ותופעות הלוואי השליליות שלהם נדירות ומועטות. החיסרון המרכזי של תרסיסי האף השונים בא לידי ביטוי בעובדה ששימוש לא מתאים או לא נכון, שלא בהתאם להוראות היצרן או הנחיות הרופא, עלול לגרום להתמכרות.

המשמעות היא שלאחר הפסקת השימוש בתרסיס, התסמינים האפיים נוטים לחזור בדרגת חומרה גבוהה יותר והחולה הופך להיות תלותי בתרסיס.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן