מחקר מגלה כי הקורונה אינה פוגעת באיכות השמיעה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחקר מגלה כי הקורונה אינה פוגעת באיכות השמיעה

נגיף הקורונה החדש COVID19 השפיע רבות על העולם בהרבה מאוד רבדים ובכל מיני תחומים. דברים רבים אשר ידענו או שערנומחקר מגלה כי הקורונה אינה פוגעת באיכות השמיעה לגבי דרך השפעת הנגיף על הגוף השתנו ודברים חדשים התגלו וממשיכים להתגלות כל הזמן. אין ספק שככל שהזמן עובר מתבררים דברים חדשים, מתבהרת התמונה ואנו מבינים טוב יותר את השפעת הנגיף על האדם כולל תסמינים ותופעות סביב המחלה עצמה או תופעות פוסט קורונה אשר נמשכות גם לאחר שהאדם החלים. יחד עם זאת יש עדיין הרבה סימני שאלה ושאלות לא פתורות שככל הנראה נקבל עליהם תשובות ככל שהזמן יעבור ויהיו יותר נתונים שיאספו.

אילו תופעות לוואי של מחלת הקורונה ידועות לנו כבר?

משום שהמחלה חדשה יחסית ולא היה ידוע קודם לכן כיצד היא באה לידי ביטוי, בין אם בזמן המחלה עצמה ובין אם תופעות לאחר ההחלמה, התבססו רבות על דיווחים של אנשים. במהלך תקופת הקורונה היו דיווחים רבים של שלל תופעות, תסמינים והשפעות של הקורונה בזמן המחלה והן בתקופה לאחר ההחלמה מהמחלה מה שנקרא פוסט קורונה. בשל כך שהמחלה חדשה ואינה מוכרת נאסף עליה מידע ומתקבלים דיווחים במשך כל הזמן, הן בהקשר של תסמינים והן בקשר של תופעות לוואי שונות המלוות את המחלים גם לאחר ההחלמה. חלק מהדיווחים מתבררים עם הזמן כנכונים ומגובים בנתונים מהשטח ובבדיקות אשר מאשרות אותם, למשל אובדן טעם וריח שרבים מהחולים שנדבקו במחלה דיווחו על כך או מצב הריאות של חולי קורונה כפי שנראו בצילומי רנטגן ועוד. חלק מהדיווחים מתבררים שאינם קשורים למחלה בצורה כזו או אחרת. בין התופעות השונות עליהן מדווחים אנשים אשר חלו במחלה מתוארות תופעות של נשירת שיער מוגברת, חולשה כללית וחולשת שרירים, קוצר נשימה בעיקר בזמן מאמץ, פגיעות בזיכרון ועוד.

האם קורונה משפיעה על איכות השמיעה?

במהלך החודשים התקבלו דיווחים מאנשים שונים אשר חלו בקורונה על פגיעה באיכות השמיעה. משום שכפי שציינו רב הנסתר על הגלוי בכל הקשור לקורונה והשפעתה על הגוף והמערכות שלו במשך תקופה נקודת המוצא הייתה שיש קשר ויש השפעה של קורונה על פגיעה באיכות השמיעה בקרב אנשים מסוימים אשר נדבקו במחלה, פגיעה אשר המשיכה גם לאחר שהחלימו מהמחלה. כמו בהרבה דברים בהקשר של הקורונה גם הקשר בין תחלואת הקורונה לתופעת לוואי של פגיעה באיכות השמיעה נבדקה על ידי אנשי מקצוע, רופאים ומדענים אשר מצאו כי על פניו אין קשר בין קורונה לפגיעה באיכות השמיעה.

מה היו ממצאי המחקר שבדק את ההשפעה של קורונה על איכות השמיעה?

מחקר משותף של אוניברסיטת תל אביב ומרכז רפואי גליל קבע כי לא רואים קשר ישיר בין הקורונה לפגיעה במערכת השמיעה של החולה. ההשערה של הרופאים והמדענים היא שלעיתים חווים ליקוי שמיעה זמני כאשר מצטברים נוזלים באוזן התיכונה מה שגורם לתחושה של אטימות. הצוות החוקר בדק האם יש פגיעה עצבית כתוצאה מתחלואת הקורונה ולא מצא עדות לכך, הם הסתמכו על בדיקות של הנבדקים ולא רק על עדות אישית שלהם. לא נראו הבדלים בתפקוד של האוזניים, עור התוף וכדומה בקרב קבוצת נדבקים בקורונה לקבוצת הביקורת. הנתונים נבדקו על קבוצת אנשים מאוד קטנה ומצומצמת ומהווים מידע ראשוני אך חיובי בהקשר של קורונה ואיכות השמיעה אך כמובן שיש להמשיך ולחקור את הנושא כדי לוודא שאכן מחלת הקורונה אינה גורמת נזקים למערכת העצבים או למערכת השמיעה ומשפיעה על איכות השמיעה של האדם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן