ניתוחים פלסטיים באוזניים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

נניתוחים פלסטיים באוזןיתוחי אוזניים המוכרים גם בשם אוטופלסטיקה, נועדו לשפר את המראה החיצוני והאסתטי של האוזן, לשנות את מיקומה או חלקים ממנה במידת הצורך. אוטופלסטיקה מסייעת לתיקון פגמים מולדים (מומים) במבנה האוזן או כאלה שנגרמו לאחר תאונה.

ניתוח אוזניים יוצר מראה טבעי יותר, משפר את קווי המתאר הפגועים ומאזן את מנח האוזן באופן הפרופורציונאלי לשאר חלקי הפנים. עבור חלק מהאנשים ניתוח פלסטי מסוג זה משפר את תחושת הבטחון אצל מבוגרים ואצל ילדים.

במהלך היעוץ הראשוני עם המנתח יתאר המטופל את מטרת הניתוח תוך כדי תיאום ציפיות עם הרופא. הרופא יזדקק לרקע רפואי של המטופל וזאת כדי להקטין את סיכוני הניתוח במקרים מסויימים ולהתחיל טיפול תרופתי טרם ההליך הכירורגי במידת הצורך. הרופא יתאר את ההליך, הסיכונים הכרוכים בניתוח פלסטי, יציג את יתרונות ההליך, עלות הטיפול ותקופת ההתאוששות.

למי מיועד ניתוח אוזניים?

התפתחות האוזן בעובר היא תהליך מורכב התלוי בתנועה של רקמות לעיצוב אנטומי ולחיבור חלקי האוזן. פגיעה בתהליך זה או העדר חלקים מסויימים יכולה להשפיע על המראה החיצוני של האוזן וכך גם על התפקוד התקין שלה. מומים כוללים קפל בלתי סדיר המונע את ההתפתחות התקינה והסדירה של האוזן. כמו כן אוזניים בולטות או חלקים מהאוזן אשר נוטים לצנוח ניתנים לתיקון במסגרת הליך כירורגי שבמהלכו יוצמדו אוזניים בולטות אל הראש.

ניתוח פלסטי יכול להתבצע כבר בגיל מוקדם, 5-6 שנים. לניתוח בגיל צעיר יש מספרים יתרונות, ראשית הסחוס גמיש יותר בילדים מה שמקל על עיצוב האוזן ושנית התערבות מוקדמת עשויה למנוע השלכות פסיכולוגיות שמהן סובלים ילדים רבים. במסגרת תיקון אוזניים בולטות והקטנתן, המנתח יכול לעצב מחדש את המראה של האוזן ואף יכול לשנות את המנח האנטומי של האיבר.

פגיעה בחלקי האוזן במהלך תאונה או טראומה אחרת יכולה לגרום לחתכים בתנוך או באיזורים אחרים. קצב ההחלמה של החתך בתנוך מהיר בדרך כלל החתך ואינו משאיר צלקות.

ההליך הקוסמטי

החלק החיצוני של האוזן מורכב מאפרכסת, תעלת אוזן ועור התוף המפריד בין האוזן החיצונית לבין האוזן התיכונה. ישנן מספר דרכים לבצע את ההליך הכירורגי לצורך עיצוב האוזן מחדש. הראשונה כרוכה בחיתוך הסחוס, המבנה העיקרי של האוזן ואילו השנייה כרוכה בקיפול הסחוס ותפירתו כדי להקטין את החתך. בכל המקרים הניתוח מתחיל על ידי ביצוע חתך זעיר בחלק האחורי של האוזן. חתך זה משפר את הגישה לסחוס. לאחר השלמת הניתוח הפלסטי, המנתח יבצע תפירות מקומיות. ההליך הינו הליך פשוט ואינו מצריך חבישות מיוחדות.

משך הניתוח נע בין 3 לבין 4 שעות וזאת בהתאם למקרה הרפואי או הפגם. שיטת ההרדמה נקבעת בהתאם לגיל המטופל שכן באנשים מבוגרים יתבצע בדרך כלל ניתוח תחת הרדמה מקומית וטשטוש ואילו ילדים צפויים לעבור את ההליך תחת הרדמה כללית כדי למנוע תזוזה שעשויה להפריע למהלך הטיפול. הרדמה כללית מצריכה צום של מספר שעות. תקופת ההתאוששות הינה קצרה באופן יחסי והמטופל צפוי לשוב לביתו כמספר שעות לאחר הניתוח. ילדים לעיתים נדרשים להשאר זמן ממושך יותר תחת פיקוח רפואי.

סיבוכים אפשריים לאחר ניתוח פלסטי

בדומה לכל הניתוחים, ניתוח פלסטי כרוך בסיבוכים של זיהום או היווצרות של קרישי דם אם כי בשיעור נמוך יותר. כאב מקומי ונפיחות הן תלונות מוכרות וצפויות לאחר ההליך הכירוגי. לפיכך הרופא עשוי להמליץ על שימוש במשככי כאבים או אנטיביוטיקה כאמצעי מניעה. תופעות כמו עלייה בחום הגוף, דימום חריג או נפיחות קיצונית מצריכים בדיקה רפואית.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן